niedziela, 3 maja 2015

♥ Lose a thousand times ... once win ♥

,, Trzeba czasami tysiące razy przegrać,
by raz wygrać "Bez przerwy w naszym życiu spotykamy się z różnymi okolicznościami lub przeżyciami, jednak każde z nich ma w końcu swój kres. Jednym razem jest to dla nas szczęśliwe zakończenie, zaś zdarza się również tak, że schyłek kończy się upadkiem. Kiedy ponosimy klęskę kilka razy z rzędu, budzi się w nas przeświadczenie, że już nigdy nie odniesiemy zwycięstwa, że zawsze będziemy na tej przegranej pozycji. Przenigdy nie powinno nasunąć Wam się na myśl takie nastawienie. Trzeba zrozumieć to, że nawet jeśli stale doznajemy porażek, los wiecznie sobie z nas drwi, to powinniśmy wyjść mu na przeciw, a nie ulegać i kapitulować. Należy wstać i walczyć, wierzyć w to, że w końcu odniesiemy zwycięstwo, nawet jeśli po drodze mamy upaść jeszcze sto razy. W końcu każdy z nas wyruszył kiedyś ze startu, podążył drogą "życie" i każdy z nas gdzieś tam ma swoją metę. Czasem musimy zostać zranieni, by stać się silniejszym. Zawieść, by wiedzieć. Stracić, by zyskać. Rozpaść, by na nowo stać się całością. Czasem musimy tysiąc razy przegrać, by raz wygrać.

Trzeba czasami tysiąc razy przegrać 

Nasze życie to pasmo zwycięstw i porażek, zaś bardziej w pamięci zachowują się te niepowodzenia. Patrzymy na innych i widzimy ich sukcesy, pojawia się wtedy coś na kształt zazdrości, a przecież nie powinno tak być. Często nie zauważamy swoich wygranych, większą uwagę przykuwając do błędów. Ale każdy z nas przecież musi ponosić klęski, jest to nieodłączna część ludzkiego życia. Jeden przeżyje ich pięć, a inny może nawet tysiące, ale w końcu nadejdzie taki czas, że wszyscy będziemy zwycięzcami. Musimy nauczyć się ponosić dyskredytacje i wierzyć w to, że nawet jeśli ulegniemy to na końcu zatriumfujemy. To jest tak samo jak z różnego rodzaju konkursami bądź zawodami. Jestem przekonana, że każdy z Was brał kiedyś udział w jakimś turnieju lub zakładzie, który zakończył się na Waszą niekorzyść. Budzi się w nas wtedy dziwne uczucie, uczucie rezygnacji, przygnębienia i świadomość, że jesteśmy na straconej pozycji. Tak dzieje się nawet po jednorazowym incydencie, a gdy przydarza nam się to częściej? Wtedy jesteśmy już radykalnie załamani i rozgoryczeni, a jedyne, co przychodzi nam na myśl to to, że śmiało możemy nadać sobie tytuł "ofiary losu". Ale przecież nie o to w tym wszystkim chodzi ... Jeśli ponieśliście porażkę, uśmiechnijcie się następnego dnia, niech wszyscy zobaczą, że jesteście silniejsi, ponieważ to właśnie porażki Was takimi czynią.


By raz wygrać 

Dlaczego jest właśnie tak, że rzadko zwracamy uwagę na odniesione zwycięstwa? Może i wygrana jest dla nas czymś ważnym, czymś, co sprawia, że stajemy się dumni i zadowoleni, ale coraz częściej dzięki sukcesowi stawiamy jeden krok ku szczęściu, a przez porażkę cofamy się trzykrotnie. Wszystko to, co opisałam przed chwilą istnieje, ale tylko i wyłącznie w naszej wyobraźni. Porażka jest wyłącznie stanem umysłu. Nikt nigdy nie zostaje tak naprawdę pokonany, dopóki nie zaakceptuje swojej porażki jako stan rzeczywisty. To ta inwencja siedząca w głowie popycha nas do rozumowania w ten sposób, lecz prawdą jest to, że przegrywając - nie cofamy się, ponieważ często porażka przybliża nas do zwycięstwa. Musimy w końcu uświadomić sobie, że aby wygrać trzeba najpierw przegrać, ale ta nagroda na pewno gdzieś tam na nas czeka. Gdyby nasze życie składało się tylko z powodzeń, byli byśmy zbyt zuchwali, aby nauczyć się akceptować porażki. Osoby mające w życiu "za dobrze" są wyniosłe i nie dopuszczają do siebie myśli o wpadce. Musimy przegrywać, aby zwyciężyć, nawet jeśli ma mieć to miejsce tylko jeden jedyny raz. Powiem tyle - warto. W momencie, kiedy upadniemy, musimy się podnieść, ponieważ zwycięzca nigdy nie rezygnuje, a rezygnujący nigdy nie zwycięża.


Coś ode mnie 

Do tej pory moja życiowa droga nie była usłana kwiatami, a wręcz przeciwnie - pełno było w niej rozkopów, w które wiecznie wpadałam. Można powiedzieć, że przegrałam już ponad tysiąc razy, ale to właśnie w niedalekiej przeszłości odniosłam zwycięstwo. Teraz właśnie czuję, że każda zaznana przeze mnie porażka sprawiła, że za każdym razem wstawałam z nową nadzieją, uczyniła mnie silniejszą i przybliżyła do tego, co mam dzisiaj. Być silnym to nie znaczy zawsze zwyciężać. Prawdziwa siła tkwi w podnoszeniu się z klęski. W pewnym momencie byłam już na skraju wytrzymałości i przy którymś niepowodzeniu z rzędu chciałam się poddać, ale na szczęście w porę zrozumiałam pewną rzecz - porażka jest elementem sukcesu. Pamiętajcie, że pogrom to siniak, a nie tatuaż. Często boimy się tego, że czeka na nas kompromitacja, a to cofa nas przed osiągnięciem triumfu. Zrezygnować z marzeń ze strachu przed porażką, to jak popełnić samobójstwo ze strachu przed śmiercią. To przegrana, a nie sukces, pcha świat do przodu, ponieważ porażka zazwyczaj oznacza, że ktoś przekroczył granicę komfortu, spróbował czegoś nowego, sknocił coś, ale czegoś się przy tej okazji nauczył. Aby odnieść zwycięstwo, Wasze pragnienie musi być większe niż strach przed upadkiem. Dla mnie, porażka w czymkolwiek jest czymś tymczasowym. Sukces to również przechodzenie od porażki do porażki, bez utraty entuzjazmu. Porażka mówi mi po prostu, że zrobiłam coś źle, to jest ścieżka, która prowadzi mnie do sukcesu i prawdy. Nieważne ile było porażek. Pomyśl ile jeszcze w życiu czeka Cię zwycięstw.
Dokładna definicja naszej wygranej została zapisana w jednym działaniu:
SUKCES = 1% EFEKTÓW + 99% PORAŻKI


"Nie trafiłem do kosza podczas mojej kariery ponad dziewięć tysięcy razy. Przegrałem niemal trzysta meczów. Dwadzieścia trzy razy to do mnie należało oddanie decydującego rzutu i nie trafiłem. Ponosiłem w życiu porażkę za porażką. I właśnie dlatego odniosłem sukces ..." ~ M. Jordan 


Skarby Wy moje kochane, przepraszam Was za moją nieobecność, ale wynikała ona z ciężkiego tygodnia w szkole, który po prostu przytłoczył mnie mnóstwem nauki. Teraz czeka mnie troszeczkę dłuższa przerwa od liceum, ponieważ są matury, więc postaram się wszystko nadrobić i obiecuję, że post za tydzień na pewno się pojawi :).
Pamiętajcie o kontakcie do mnie w razie potrzeby: juliaczaikowska@wp.pl

Kocham Was baaardzo . Trzymajcie się ciepło :). Do następnego!

Jakie macie podejście do swoich porażek?
Czy zgadzacie się ze stwierdzeniem, że "porażka jest elementem sukcesu"?
Jak wiele odnieśliście już zwycięstw, nawet tych małych, swoich?

83 komentarze:

 1. Racja, sukces to głównie porażki :)

  wspólna obserwacja? Daj znać u mnie :)
  ana-beauty-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że podzielasz moje zdanie :). Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 2. Hello,

  Niiice ! :D

  Sarah, http://sarahmodeee.blogspot.fr/

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak fajnie piszesz i mądrze! :):) To prawda, że porażki często załamują człowieka i nie tak powinno być. My ostatnio na każdy problem stosujemy jedną "metodę" - http://www.katolicki.net/index.php/modlitwa/modlitwa-jezu-ty-sie-tym-zajmij.html .Pomaga!! :):)
  Dziekujemy za taki mily komentarz, my tez obserwujemy Twego bloga, buziaki!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo ♥. Wasza metoda również jest wspaniała i cieszę się, że pomaga :). Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 4. Dokładnie. Kurcze, tak dobrze ujęłaś wszystko w słowa a w dodatku z taką mądrością. Ja często borykam się z takim problemem, że chce napisać coś wspaniałego, co akurat mam w głowie, ale nie potrafię tego ubrać w odpowiednie słowa. A proszę, Tobie to z łatwością przychodzi. :)
  Nawet nie wiesz jak takie posty potrafią podbudować drugiego człowieka. To jest niesamowicie pomocne, bo każdy ma takie chwile zwątpienia.
  Dziękuję Ci bardzo i pozdrawiam serdecznie
  cynamonowyalek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojejku, jakie to kochane ♥. Cieszę się, że moje posty w jakiś sposób podnoszą Cię na duchu :). Nie wyobrażasz sobie, jak miło jest usłyszeć tyle miłych słów. To ja Ci bardzo dziękuję ♥. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 5. zgadzam się.... przepraszam że się nie rozpiszę, aczkolwiek brak mi słów... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojejku, dziękuję ♥. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 6. niesamowite :) Piszesz bardzo mądrze ! Jestem pod ogromnym wrażeniem ! Pozdrawiam.

  http://pocomiwiecejx3.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo ♥. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 7. zgadzam się z Tobą.
  zapraszam do mnie na nowe posty

  http://fashionelja.blogspot.com/2015/05/dresses-for-spring-summer-2015.html
  http://fashionelja.blogspot.com/2015/05/in-striped-dress.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się ze mną zgadzasz :). Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Cytat bardzo życiowy, masz 100% racji w tym poście! :)
  http://przyszopceuszatych.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. mądrze napisane, nie można się poddawać !
  Pozdrawiam cieplutko.
  stay-possitive.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się i dziękuję bardzo ♥. Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Bardzo fajny, motywujący post ;D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo ♥. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 11. Genialny blogg, super post <3

  obserwuję, liczę na to samo ♥

  http://suzzy-suzy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. świetny post!
  obserwuje, liczę na rewanż ♥
  zapraszam do mnie!
  MojBlog

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo motywujący post! :)

  Zapraszam na nowy post! Jeśli Ci się spodoba będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz lub zaobserwujesz mój blog. :)
  Jeśli masz jakieś pytania dla mnie do Q&A możesz zadać je pod nowym postem! :)
  alexandrak-blog.blogspot.com
  OdpowiedzUsuń
 14. Ja zawsze powtarzam że każdy sukces zbudowany jest z mnóstwa porażek. Nie powinniśmy się nigdy poddawać tylko walczyć o swoje własne marzenia. Inaczej jest gdy walczymy a się nam nie uda niż już na początku założymy porażkę.

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :). Pięknie to ujęłaś ♥. Pozdrawiam!

   Usuń
 15. I kolejny motywujacy cytat :)

  http://mikijiu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hyhy, staram się wybierać tylko takie, które mają przesłanie :). Dziękuję za komentarz ♥. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 16. super post! :)
  Obserwuję i mam nadzieję, że ty również zaobserwujesz mojego bloga :)
  MÓJ BLOG-KLIK:)

  OdpowiedzUsuń
 17. bardzo podoba mi się Twój blog :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, dziękuję Ci bardzo ♥. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 18. Twój post kojarzy mi się trochę z kawałkiem mojej prezentacji na dzisiejszej maturze :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawy post :) wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetny post! Co powiesz na wspólną obserwację? Zacznij i mnie poinformuj, a na pewno się odwdzięczę! Byłoby mi bardzo miło gdybyś poklikała w linki na moim blogu(ja poklikam na Twoim jeśli masz) Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 21. mądre słowa :) zapraszam do mnie, jesteś mile widziana :) www.aleksandramoryn-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo ♥. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 22. Bardzo podoba mi się cytat na początku! Zgadzam się, że przez wygraną idziemy tylko jeden krok do szczęścia, a kiedy przegramy cofamy się o więcej :/
  Świetny post :)
  http://larysa-de-villiers.blogspot.com [klik]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie dzięki przegranej zyskujemy więcej odwagi do dalszego brnięcia w stronę naszych celów. Nie cofamy się, lecz zdobywamy motywację :). Dziękuję i pozdrawiam!

   Usuń
 23. Super cytat i się z nim zgadzam ♥ Świetnie napisany post, bardzo się nim zaciekawiłam :*

  obserwuję i liczę na rewanż ♥

  http://suzzy-suzy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo ♥. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 24. Podobają mi się cytaty:)
  http://karka-skoczek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetnie napisany post! Zgadzam się z Tobą. Nie należy się poddawać i trzeba walczyć do końca :)

  matrelsy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo ♥. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 26. bo nie mozna sie poddac!

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :). Dziękuję za komentarz ♥. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 27. Such a nice and motivational post! ^^

  I'm following you, I hope you can follow me back <3
  http://sleepy-deer.blogspot.pt/

  OdpowiedzUsuń
 28. Każda porażka nas umacnia i mimo wszystko trzeba iść dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 29. żeby dojść do sukcesu musimy przejść pasmo porażek :D
  Zapraszam, będzie mi bardzo miło jak zaobserwujesz lub skomentujesz bloga :*
  Gabrielle->Klik!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą :). Dziękuję za komentarz ♥. Pozdrawiam!

   Usuń
 30. Zgadzam się z tobą w 100%! Musimy uwierzyć w siebie, co prawda czasami jest trudno, ale od tego mamy również bliskich, aby nas wspierali. Jeśli będziemy wytrwali w tym co robimy to dojdziemy do celu.
  Mam do ciebie wielką prośbę, jestem tu od kilku miesięcy i nie wiem czy to o czym piszę może się komuś podobać, co sądzisz o moim blogu? :))
  http://pinkflapi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również zgadzam się z Twoją opinią ♥. Z przyjemnością do Ciebie zajrzę oraz podzielę się swoim zdaniem :). Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 31. bardzo dobrze napisane!obserwuję i zapraszam do siebie ;)
  http://lilajanowska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo ♥. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 32. Fajny blog ;) Obserwuję :* Byłoby mi miło jakbyś też zaobserwowała :*

  http://versashess.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 33. Świetny blog :) Zapraszam do siebie http://bynattyy.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Odpowiedzi
  1. Dziękuję za szczerą opinię ♥. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 35. Wiele przegranych jest warte jednej wygranej, która w naszym życiu zmieni dużo :)

  http://mikijiu.blogspot.com/2015/05/wishlist-choies-1.html moge prosic o klikniecia tutaj? dla ciebie to chwila a dla mnie znaczy to bardzo duzo ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniale to ujęłaś :). Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 36. Amazing blog & would you like to follow each other on GFC
  Google+ & Bloglovin? Lemme know & lets keep in touch!


  X
  http://subhamrai.blogspot.com/2015/05/persuasion.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 37. Słynne przysłowie mówi "jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz" :) zatem PRACA, PRACA i jeszcze raz PRACA :D

  whitemisses.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudownie to ujęłaś i przytoczyłaś fantastyczny cytat ♥. Zgadzam się z Tobą :). Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 38. Zajrzysz na bloga http://justyski-swiat.blogspot.com ? ^^

  OdpowiedzUsuń
 39. Zgadzam się z Tobą :)
  Zapraszam do siebie- blog z ubraniowym DIY i nie tylko: http://kitty-hat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 40. sama prawda :) zapraszam do wspólnej obserwacji :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Cudownie napisany post. Niezwykle motywujący :) Każdą porażkę jaką odniosłam staram się traktować jako lekcję, z której wyciągam odpowiednie wnioski, aby po raz kolejny nie popełnić tego samego błędu. Każdego dnia upadamy, ale też po każdym z tych upadków potrafimy wstać i iść dalej. Życie nigdy nie będzie proste, więc wszyscy musimy przywyknąć do tego, że raz jest gorzej, a raz lepiej. Jak wiadomo, jeśli cały czas świeciłoby słońce to można by uschnąć, więc deszcz jest również nam potrzebny :)
  Blog dodaję do obserwowanych.

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
 42. Ja ciągle ponoszę porażki, chyba przez to, że jestem niecierpliwa. Chciałabym JUŻ teraz stać na scenie i śpiewać dla publiczności, chciałabym zmienić swoją przyszłość, ale czasami czuje, że coś pcha mnie w inną stronę i się oddalam. Chciałabym być ładniejsza, zgrabniejsza, ale przy postawieniu pierwszego kroku potrzebni są nam ludzie, którzy albo nas popchną i upadniemy, albo będą nas podtrzymywać. Ja nie mam, ani tego, ani tego. Choć przez popchnięcie można upaść, to wolałabym to niż stanie w miejscu...
  Pozdrawiam :)
  http://bojestemtylkojedna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń