środa, 1 lipca 2015

♥ Have the courage to have their say ♥

,, Miej odwagę mieć
swoje zdanie "


Mamy prawo do życia, mamy prawo do miłości, mamy prawo do wyrażania własnych opinii, mamy prawo mieć swoje zdanie. Tylko dlaczego nie mamy do tego odwagi? Jeśli brak nam śmiałości, aby walczyć o swoje, nigdy nie poczujemy się w pełni szczęśliwymi ludźmi, bo to co robimy oraz mówimy ma ogromny wpływ na to jak żyjemy. Nie uważajcie się za gorszych, możecie tyle samo, co każdy inny człowiek, ponieważ nikt z nas nie jest skazany na porażkę, o ile marzy, walczy i pracuje. Potrzeba Wam tylko jednego - odwagi, znajdźcie ją w sobie, bo świat czeka. 

Miej odwagę 

Coraz częściej czegoś się obawiamy. Nasz lęk może dotyczyć ocen w szkole, pokazywania swoich pasji, czy nawet pająków i jest to bardzo naturalną oraz zrozumiałą rzeczą. Ale dlaczego boimy się mieć swoje zdanie, być sobą? Przecież powinniśmy być dumni z tego, kim jesteśmy, a to właśnie wywodzi się z naszych opinii oraz czynów. Dlaczego tak często żyjemy z duszą na ramieniu, podczas, gdy powinniśmy odważyć się do zrobienia kolejnego kroku? Ponieważ się boimy ... ale czego? Odrzucenia przez innych. To właśnie w tym tkwi największy problem. Ludzie boją się pokazywać swoje prawdziwe "ja", ponieważ mają złudne przeświadczenie, że wtedy będą gorsi, że nikt ich nie zaakceptuje. Ale to nieprawda. Miejcie zawsze siłę i odwagę, a wyrzucajcie ze swojego życia kogoś kto depcze Waszą osobowość i rani Wasze uczucia, ponieważ taka osoba nie jest warta Waszej trwogi. Odwaga nie jest brakiem obawy, a raczej oceną, że coś innego jest ważniejsze niż strach.


Mieć swoje zdanie

Każdy człowiek ma inne poglądy, odmienne zainteresowania, własne autorytety oraz odrębne opinie i zdanie. Wszyscy gdzieś tam w swojej podświadomości tworzymy i mamy swoje stanowisko w danym temacie. Często "po cichu" myślimy jakby skomentować to, co powiedział któryś ze znajomych, ale wielokrotnie nie odzywamy się, ponieważ budzi się w nas obawa, czy aby na pewno kogoś nie urazimy lub czy nasza opinia spodoba się innym. Dlaczego? Czy to, co mówią inni jest naprawdę aż tak bardzo ważne? To my przecież znamy swoje poglądy i nie powinniśmy się bać nimi dzielić. To żaden grzech mieć inne zdanie niż każdy człowiek na tej planecie. Nie warto być stereotypem, który sugerując się opinią innych straci swoją własną wartość. Czasami warto jest postawić myśli w jasnym świetle. Człowiek mający swoje zdanie jest kimś unikatowym, kimś wartościowym ... jest po prostu sobą. Przecież wszyscy lubimy coś innego. Jedni lubią słuchać rock'a, a inni spokojnej i stonowanej muzyki. Czy możemy coś na to poradzić? No nie, ponieważ każdy ma inny gust muzyczny i nie musi być on taki sam jak naszych rówieśników. Nawet jeśli wszyscy na około słuchaliby rock'a i zapytali się Ciebie, osoby o innych upodobaniach, czy lubisz to brzmienie, to odpowiedz stanowczo, że nie, ponieważ wolisz słuchać innego rodzaju muzyki. To nic złego, a wręcz przeciwnie - coś niepowtarzalnego.


Coś ode mnie

Kiedyś bardzo bałam się wyrażać swoje zdanie. Pomimo tego, że je miałam, nie dzieliłam się nim z nikim. To, co powiedzieli moi rówieśnicy było dla mnie "świętością", a ja nie miałam odwagi wypowiedzieć czegoś, co byłoby sprzeczne z ich opinią. Uwierzcie mi, że bardzo źle na tym wyszłam. Stałam się wtedy zupełnie inną osobą. Zatraciłam swoje "ja" pod peleryną wiecznych kłamstw i wmawiania sobie rzeczy nieadekwatnych do mojej osoby. Dałam się omamić, a później i tak zostałam przez nich jeszcze bardziej znienawidzona. Wtedy zrozumiałam, że powinnam im się w którymś momencie postawić. Pokazać, że jestem tym kim chcę być, że jestem sobą. Wyrazić swoje zdanie, mówić otwarcie o tym, co myślę i przede wszystkim się tego nie bać. Zrozumiałam, że życie jest zbyt krótkie, aby przejmować i sugerować się opinią innych ludzi. Każdy jest odmienny i jeśli nawet zgodzimy się ze zdaniem większości, to z kolei mniejszość poczuje się urażona. Nigdy nie będziemy w stanie dogodzić wszystkim. Ludzie zawsze będą gadać. Najważniejsze jest to, żebyśmy po protu byli szczerzy sami ze sobą i nie udawali drugiego człowieka, ponieważ zdanie również jest częścią naszej osobowości. Wystarczy nauczyć się odważnie wyrażać swoje poglądy i otwarcie mówić o tym, co myślimy. Wtedy ludzie nie wezmą nas za dziwnych, tylko za wyjątkowych. Jeśli Twoja przyjaciółka bądź przyjaciel powie Ci, że nienawidzi wokalisty, którego słuchasz, to czy przestaniesz go lubić tylko dlatego, że tak powiedzieli? Nie. Nie możesz tak postępować, ponieważ właśnie w taki sposób "giniesz" pod presją nakładaną przez społeczeństwo. Jeśli Twoja odmienność jest akceptowana przez osoby, z którymi przebywasz to trzymaj się ich, a innych odsuń ze swojego otoczenia. Musisz zajrzeć do swojego wnętrza i odnaleźć w nim odwagę. Jeśli już to zrobisz, wtedy idź naprzód i otwarcie wykrzycz światu swoje własne zdanie. Jeśli jeszcze jej nie odnalazłeś to właśnie po to tutaj jestem :). Grunt to żebyś miał własne mniemanie i nauczył się je wyrażać.


,,Miej własne zdanie i podejmuj decyzje zgodnie z własnym sumieniem, nawet jeśli będziesz musiał się komuś sprzeciwić." ~ B.Pawlikowska Skarby moje kochane, naprawdę nie wiem, jak mam Was przepraszać. Jestem na siebie okropnie zła, ponieważ post miał pokazać się już ponad miesiąc temu i jest to najdłuższa jak dotąd przerwa na moim blogu. Mam jednak nadzieję, że mi to wybaczycie ... 
Poprzedni miesiąc był dla mnie katorgą, a ostatnie dwa tygodnie istnym koszmarem, ponieważ spędziłam je w szpitalu. Nie miałam dostępu do laptopa, a sama nie byłam nawet w stanie czegokolwiek napisać. Nie chcę się tutaj rozpisywać, ani informować niepotrzebnie czym było to spowodowane. Jeśli ktoś chciałby wiedzieć to jestem już dostępna prywatnie i możecie do mnie pisać. Teraz powoli wracam do zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego, więc jest lepiej.
Od razu po powrocie do domu zaczęłam pisać dla Was post, a właściwie nanosić poprawki na tekst napisany przez Klaudię, której z tego miejsca chcę bardzo, ale to bardzo podziękować, ponieważ gdyby nie ona to prawdopodobnie pisałabym tą notkę jeszcze następny tydzień. Klaudia pomogła mi posklejać myśli w jedną całość, podczas gdy moje były w totalnej rozsypce, dlatego jestem jej niezmiernie wdzięczna. Kocham Cię, skarbie!
Nie chcę już Wam nic obiecywać, ponieważ niezbyt mi to wychodzi, ale powiem tak - jeśli nic nie stanie mi już na przeszkodzie, to postaram się, aby od dziś posty pojawiały się systematycznie, czyli co tydzień. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze ze mną został :). 
Dzisiaj notka na koniec postu jest pewnie dłuższa niż on sam, za co również przepraszam, ale po prostu musiałam Was o wszystkim poinformować i przeprosić.
Teraz już, tak jak mówiłam, zapraszam na mojego maila, jeśli macie jakieś pytania lub prośby o jakąkolwiek pomoc: juliaczaikowska@wp.pl
Mam nadzieję, że do zobaczenia za tydzień :). Pamiętajcie, że baaaaaaardzo Was kocham . Do napisania. Trzymajcie się ciepło, skarby. Papa!

Na koniec takie luźne pytanka, nie odnoszące się do tematu postu :).

Jaką macie średnią na koniec tego roku szkolnego?

Do jakiej klasy idziecie po dwóch miesiącach laby?

Jakie macie plany na wakacje?

13 komentarzy:

 1. każdy powinien mieć swoje zdanie!:) planów na wakacje jeszcze konkretnych w sumie nie mam :D
  nutellaax.blogspot.com [KLIK]

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze wyrażałam swoje zdanie, pomimo, że kilka osób to zabolało i mnie również to nie żałuje, a nawet jestem dumna.
  Zapraszam do siebie :* http://kaanaasia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post ;DD

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Odwaga do wyrażania swojego zdania to bardzo ważną zaleta.
  Mój plan na wakacje to nie zmarnować ani jednego dnia ;-).
  Pozdrawiam!
  magdasara.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze wyrażam swoje zdanie i próbuje stawać na swoim. Moim zdaniem jest to zaleta !

  niepowaznanastolatka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Dokładnie! Nikt nie jest skazany na porażkę, jeżeli marzy, walczy i pracuje. Każdy z nas jest na równym poziomie i nie ma ludzi gorszych, czy słabszych. Czasami niezwykle trudno jest znalezc tę odwagę. Nie wiem czemu, ale strasznie spodobały mi się te dwa słowa: ,,świat czeka''. Znam wiele takich osób: np. mówię, że nie lubię tego koloru to ktoś, mówi, że również mu się to nie podoba, tylko po to, aby przyznać mi rację. Świetne cytaty i bardzo mądrze napisane :) również obserwuję!
  [klik]

  OdpowiedzUsuń
 7. Dokładnie tak! Każdy powinien mieć swoje zdanie i nie powinien bać się opinii innych.Przecież każdy człowiek jest taki sam i nie ma pomiędzy nami lepszych czy gorszych! Bardzo spodobał mi się post, wiele osób na pewno skłonił do myślenia :)
  http://przyszopceuszatych.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. mam czasem problem, by nie bać się swojej opinii i później mi z tego powodu głupio, że znowu nie powiedziałam tego co chciałam -.- ale staram się naprawiać ;)
  wpis mega inspirujący i skłaniający do myślenia ^^ dziękuję ♥♥
  3maj się ;-)

  stylowana100latka.blogspot.com - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 9. zawsze powinno się mieć swoje zdanie !
  Pozdrawiam cieplutko.
  stay-possitive.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Zazwyczaj boimy sie błahych rzeczy

  Moge poprosic o poklikanie w najnowszym poscie?
  http://mikijiu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Każdy ma w sobie jakieś lęki,a le warto z nimi walczyć. Ja na przykład zawsze po tym jak wyprowadzę rower z garażu, to zanim ruszę wesoło na przejażdżkę, to koniecznie muszę zajrzeć pod siedzonko i sprawdzić czy nie siedzi tam czasem jakiś pająk. To już tak mi weszło w życie, że nawet o tym nie myślę i wykonuję to machinalnie. W ogóle to dziwne, że teraz boję się pająków, bo jak byłam mała to brałam je w rękę, więc.. :D
  Ja często przejmuję się opinią inncyh i czasem z czegoś rezygnuję, bo boję się reakcji otoczenia, ale cały czas z tym walczę i staram się być odważniejsza i pokonywać te granice i murki, które tak naprawdę stawiam sobie sama.
  Pewnie, ja wybaczam przerwę, tylko teraz musisz to wynagrodzić nowymi, motywującymi postami :* Mam nadzieję, że uda Ci się wtrwać i pisać co tydzień, ja na pewno będę wyczekiwać :)
  Jeśli chodzi o końcowe pytania to średnią miałam 4,6coś, po wakacjach idę do maturalnej klasy, a moje wakacje to jak na razie taki spontaniczny chaosik, ale mnie to nie przeszkadza :)

  www.HELLO-WONDERFUL.blogspot.com ♥

  OdpowiedzUsuń
 12. Wspaniały blog <3 Tyle mądrych i ciepłych słów w jednym miejscu! <3

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja od dzieciństwa nie mam z tym żadnego problemu. Zawsze staram się wybierać oryginalnie, a jeśli chodzi o mówienie swojego zdania, to niektórych wręcz szokuję, co sprawia mi naprawdę wielką przyjemność. Pozdrawiam i zapraszam do mnie na pierwszą część kolekcji Gabriel Data summer 2015.
  www.gabriel-data.blogspot.com - MY BLOG
  Fashion Projects

  OdpowiedzUsuń